Okul Bahçemde Dünya Eğitmen Eğitimi Tamamlandı.

Kadıköy Belediyesi Bütüncül ve Katılımcı İklim Eylemi Projesi hedeflerinden olan "İlçemiz anaokullarındaki 4000 çocuğun çevre, atık, iklim, enerji konularında bilinçlendirilmesi" kapsamında; İlki 9 Şubat 2018'de Akademi Kadıköy’de gerçekleştirilen Okul Bahçemde Dünya Eğitmen Eğitimi'nde İlçemizdeki 76 özel anaokulu, 3 resmi anaokulu ve Belediyemize bağlı 5 yuva olmak üzere toplam 84 anaokulu öğretmenine eğitim verilmiştir.

İlk aşaması tamamlanan Okul Bahçemde Dünya Eğitmen Eğitimi’nin ikinci aşaması; 26 Mart 2018 günü Kadıköy Belediyesi Başkanlık Brifing Toplantı Salonu'nda İlçemizde ana sınıfı bölümü bulunan 22 okuldan toplam 33 temsilci öğretmen, eğitmen kriterlerine uyan Belediyemiz personeli ve gönüllü eğitmenin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Eğitmen eğitimini tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazanan eğitmenlere, okullarında verecekleri eğitimlerde yol gösterici olacak; içerisinde iklim değişikliği, toprak, atık, su, hava konusunda teorik bilgiler, yağmur suyu hasadı, kompost yapımı ve tohum topu yapımı gibi öğrencilerin ilgisini çekecek 11 farklı etkinliği içeren “Okul Bahçemde Dünya Eğitici El Kitabı”, kompost alanını belirtmek için sticker ve eğitmen takvimi verilmiştir. Okul Bahçemde Dünya Eğitmen Eğitimi'nin tamamlanmasıyla birlikte İlçemizdeki tüm ana okulları iklim değişikliği konusunda bilinçlendirilmiştir.

İlk aşama sonunda temsilci olarak etkinlikleri gerçekleştirecek olan öğretmenlerle uygulama aşamaları ve modülün doğru bir şekilde uygulanıp uygulanmadığının takip edilebileceği bir e-posta grubu ([email protected]) oluşturulmuştur. Oluşturulan grupta etkinlikleri gerçekleştiren okullardan fotoğraflar paylaşılmakta, etkinliklerle ilgili sorular ise uzman eğitmenler tarafından cevaplanmaktadır.


Okul Bahçemde Dünya Eğitmen Eğitimi

 

Access to the path 'C:\Apps\Web\iklim.kadikoy.bel.tr\wwwroot\sitemap.xml' is denied.