Kadıköy Belediyesi İklim Uyum Seminerleri

KADIKÖY BELEDİYESİ İKLİM UYUM SEMİNERLERİ (KADIKÖY İKLİM ELÇİLERİNİ ARIYOR)

2018 yılından beri Kadıköy Belediyesi’nin iklim değişikliği ile mücadele çabalarına gönüllü olarak destek veren Kadıköy İklim Elçileri ile birlikte düzenlenecek “Kadıköy İklim Uyum Seminerleri” webinar serisi 29 Mayıs 2021 Cumartesi günü başlıyor. 

Küresel çapta bir problem olan iklim değişikliği kaynaklı olumsuzluklar günümüzde en çok şehirlerde yaşayan nüfusu etkiliyor. Kadıköy’ün iklim uyum sürecinde bu olumsuzluklar ile mücadelede Kadıköylüleri; İklim Değişikliği Nedir? Kentlere Etkileri Neler? İklim Uyum Planı Nedir? Ekosistemler ve Doğa Tabanlı Çözümler, Enerji Verimliliği, Yenilenebilir Enerji,  Kentsel Isı Adası Etkisi, Kentsel Su Yönetimi, Halk Sağlığı, İklim Değişikliğine Dirençli Şehirler ve Kırılganlıklar gibi bir çok konuda bilgilendirmek; İklim değişikliğinin olumsuz etkilerine karşı Kadıköylülerin desteği ile katılımcı bir şekilde hazırlanmayı hedefliyoruz. 

Beş haftasonu cumartesileri sürecek olan seminerlere katılmak ücretsiz olup, herkese açık olacaktır. Eğitim niteliği de taşıyan seminerlerden en az yedi tanesine katılım sağlayan, Kadıköy’de ikamet eden, çalışan veya okuyan tüm gönüllüler “Kadıköy İklim Elçisi Adayı” olmaya hak kazanacaktır. Dileyen gönüllüler seminer programı sonrasında periyodik olarak düzenlenen İklim Elçileri toplantılarına katılım sağlayabilir. Kadıköy İklim Elçisi Adayları, Kadıköy İklim Elçileri Yönetmeliği'ne göre 1 yıllık süreci tamamladığında “Kadıköy İklim Elçisi” olmaya hak kazanacaktır. 

Siz değerli iklim dostu Kadıköylüleri “Kadıköy İklim Elçisi” olarak yanımızda görmekten mutluluk duyacağız.


İklim Uyum Seminerleri (Kadıköy İklim Elçilerini Arıyor) Başvuru İçin Tıklayınız

* Seminere katılım için bağlantı linki başvuru kaydında kullandığınız e posta adresinize gönderilecektir.